Játék akció az amerikai futball áll egy sor rövid időtartama az egyes csaták, amelyen túl a labda az úgynevezett „halott”, vagy nem a játék. A küzdelem során játszhatók:
• Távoli kombináció
• punt (rúgni a labdát)
• Próbálja meg a pontozási terület
• szabadrúgást végez (a labda belépő a játékot - a kick-off)

Összehúzódások között végrehajtott cseréje játékosok, akik lehetővé teszik az edző, hogy vegye a lehető legjobb csapat minden helyzetben. A küzdelem során csapatnak rendelkeznie kell 11 játékos a pályán. A játékos van rendelve egy konkrét feladat, hogy minden sorsoláson.

A cél -, hogy annyi pontot kap, lebeg labdát az end zone az ellenfél (touchdown - egy TD), vagy pontozási ez a cél a területen (field goal - field gól). A győztes az a csapat, aki a legtöbb pontot.

A játéktér

Field a mérete 100 yard hosszú és 53 kilométer széles. Yard -. Az intézkedés a hossza megegyezik a 3 láb vagy 91,4 cm élek területén az egymást udvar jelölt kis löket, amely lehetővé teszi a játékosok, bírók, edzők és a szurkolók követni a mozgását a labdát. A legfontosabb része a területen - ez egy extra 10 yard a végén (end-zone) mindkét oldalon. Ez egy olyan hely, hogy hozza szemüveg! A támadó csapat. Ball tulajdonosa, keres pontot, amikor szállítja a labdát a célterületre az ellenfél.

játékidő

A szakmai és diák focimeccs idő 60 perc. Játék idő van osztva a négy negyedet 15 percig. Az iskolai futball negyedévben időtartama 12 perc. Az óra megáll gyakran, így a teljes időtartama szakmai játékot haladhatja meg a három órát. Megáll az idő, amikor nem fogott egy menetben, és minden lottó, amely véget vetett a határokat. Minden csapat három timeout mindkét felében a játék, amely felhasználja a saját.

Továbbá, csak a második játék óra, ami számít a hátralévő időt a csapat támadását a harc előtt. Ha a csapat nem sikerül a labdát játékba, akkor kap egy büntetést delay of game.

Ha a játék során tette a játék broadcast, meg lehessen állapítani, több időtúllépés, amelynek során televíziós show ismétléseket és játék pontszámot.

A második és harmadik negyedévében a bejelentett szünet. Field csapat változtatni félidőt követően az első és a harmadik negyedévben.

Az NFL-ben két perccel a vége előtt a második és a negyedik negyedévben a bírók be „két perces figyelmeztetés.” Az amatőr labdarúgó, egy ilyen figyelmeztetést nem lehet használni.

Fenntartása egy számlát a játék

Field cél - 3 pont

Field cél (3 pont) gólt, amikor a labda repül a kapufák között, túl a találati zóna az ellenség, miután megütött az álló labda, ütő a labdát a nyári vagy megnyomása után szabad horgászni. ütés a leggyakrabban használt mozdulatlan labdát. Ehhez a szétválás után a labda (ETC), akkor eldobjuk tulajdonosa, amely meghatározza a labdát a pályán, és tartja a megfelelő pozícióban rajta az ujját, hogy képes legyen alkalmazni a rúgás. Három pont jár, ha a labda repül a cél. Ha a kísérlet, hogy áttörje a területen cél nem sikerült, akkor a labda visszakerül a helyére a rajz (az NFL-ben - a hatás helyén, főiskolai és középiskolai - 20-yardos vonalon, ha a labda volt a célterületen, vagy azon a helyen, ahol a labda volt megállt ), vagy a vonal 20 yard, ha a sztrájk helyszín távolabb a célterületen. Labdabirtoklás halad az ellenfél. Ha a labda nem haladt át a határt a mező, az ellenfél lehet fogni és meg kell menni a támadó, de általában ez nem kifizetődő. Alatt megtörve labda bírók alá kapufa. Ha ezeket a szabályokat végrehajtási field-cél nem teljesül, akkor a kísérlet zaschityvvaetsya. A bírók képviselik a sikeres behatolás a labdát két emelt a feje fölé a kezét. A csapat szerzett egy területen cél, a kick-ütések során a következő sorsoláson.

Touchdown - 6 pont.

Végrehajtás (pont után TD) - 1 vagy 2 pont.

Ha a játék végén egy döntetlen után a negyedik negyedévben, játszott a túlórát.
• Az NFL túlóra 15 percig tart, és véget ér, amint az egyik csapat lesz elérni a győztes eredmény. Megkezdése előtt a túlóra, dobás sok. A győztes csapat választhat, hogy visszatérjen a kick-off vagy térfelén, amelyet védeni kell. Az alapszakaszban az NFL-ben játsszon egy túlórát. Ha egyik csapat nem fogja elérni a győzelmet, a játéknak vége „döntetlen”. Közben rájátszás játék annyi túlóra, mint szükséges, hogy meghatározzák a győztes.
• A főiskolák és a középiskolában, minden csapat egy esélyt, hogy pontokat keresni. Az egyetemen, minden csapat kap lehetőséget, hogy pontokat keresni a 25 yard box. győztese a dobás dönt egy sor labdabirtoklás (első vagy második), a vesztes - mezejéről (két sorozat harcok ugyanazon a mezőn). A vesztes csapat a tétel segítségével az eredmény a válogatott az első csapat a sok során minden még túlórát.

A játék akkor kezdődik a rúgás (kickoff). Mielőtt a játék a kapitányok részt vesz a sorsoláson. A győztes a sorsolás dönthet: a rúgás (kickoff), a kickoff return - az ellenfél vesz a kick-választás része a területen a védelem. Jellemzően a sorsolás nyertese kiválasztja a kezdeti visszatérő stroke, mivel Ő lesz ez jobb az első támadást. Tovább parancs válassza ki a többi változatok (általában kiválasztott fele mező). Az amatőr labdarúgó dobás győztes elhalasztja választás második felében a játék, ezáltal az ellenfél a választás joga az első félévben. Tipikusan ilyen döntés születik, ha a kapitány meg akarja kezdeni a második felében a játék egy támadással.

A kick kerül végrehajtásra az elején a második felében a játékot, és miután minden touchdown és a helyszínen cél. Ütések csapat szerzett pontot.

a rúgás

A labda fel van szerelve az állványra a 30-yardos vonalon oldalán területén bitelhagyás csapat. (35 yard az egyetemen, és 40 - a középiskolában). A játékosok rúgó csapat épített párhuzamos vonal és nem léphetik át, mielőtt üti a labdát. A megfelelő kick-labda repül legalább 10 yard, bár általában behatolni, amennyire csak lehetséges (40-70 yard). Ezt követően, minden játékos (általában a fogadó csapat) megpróbálja elkapni a labdát, és vedd fel a vissza vissza az ellenség, amíg leáll. Néha vert egy csapat rúgni a labdát, azzal a szándékkal, hogy megtanulják újra. A kicker igyekszik áttörni, hogy a labda, repülő összesen 10 yard után rebound bizonyult a játékos csapata.

Visszatérés a rúgás

Ha a labda repül ki a határokat, amíg meg nem érintette a fogadó csapat, mielőtt elindul a célterületen úgy van beállítva, hogy a kilépési pontot a határokat, vagy 30 méterre a poénra, amelyik közelebb van. Ezt a pontot nevezzük skrimidzha vonal vagy line of scrimmage. Stroke, mint amelynek eredményeként a labda repült át a pontszerzési területen, vagy már fogott a fogadó csapat a célterületen, az úgynevezett tachbek (touchvack). Ebben az esetben a labda van beállítva fele a fogadó csapat a 20-yardos vonalon, ami lesz a line of scrimmage. Jellemzően az egyik vevő csapat játékosai futnak labda fele az ellenség, amíg meg nem ragadja. A pont, ahol megállította a játékos labda lesz a line of scrimmage.

megálló Player

A játékos a labdát tekinthető megszűnik, ha:
  • Bármely része egy mozgó játékos, kivéve a kéz és a láb a földet érte. Ez lehet eredménye:
    • Kapcsolat az ellenség, ahol az ellenség megakadályozta futás, lökte, rángatás és a földre esett, figyelembe véve a láb, stb
    • A véletlen esik vagy a talajjal érintkező. Azonban profi labdarúgó nem tekinthető meg kell állítani az ebben az esetben is felkelni és folytathatja útját, ha a csökkenés nem volt összefüggésben a kapcsolatot egy ellenfelet. Más szóval, ha ez nem érinti az ellenfél, míg az övé Ball.
    • Szándékos érjen a földre: szándékosan csatlakozzanak egy térd, hogy állapítsa meg a „Abbahagytam» ( «I'am le»), stb Például elleni védelem erős sokk hátvéd alatt az ellenféltől kísérletek lezárni, akkor dobja az első térd. Úgy kell értelmezni, mint egy szándékos érintés, és az ellenfél lehet büntetni az ütő.
  • Futó játékos kiment a határokat. Ez azt jelenti, hogy minden testrész megérint bármit (kivéve másik játékos, vagy játékvezető) vagy a fölé mellékes vagy végén sor. Megjegyezzük, hogy a vonalat húznak ki a határokat.
  • Promotion fut az ellenség felé gólvonalon megállították, hogy megakadályozzák érintkezik az ellenfelével, anélkül, hogy a lehetőséget, hogy folytassa a mozgást. A pillanatot, amikor a játékos leállt, akkor lehet, hogy nem világos, és annak meghatározását adjuk bírók.

A legtöbb futballisták nagyon speciális szerepeket. A játékok és a főiskolán az NFL-ben, sokan csak játszanak a védelem, vagy csak a támadást.

• A sorban a támadás (támadófal vagy OL) áll, öt játékos, akinek a feladata pasuyuschih játékosok védelme és megnyitja az utat a futó játékosok, a védelem kiterjesztése a játékosok. Kivéve a központi játékos (vagy központ OC), laynmeny támadások általában nem érhet a labdához
  • A hátvéd (QB vagy QB) fogadja a pillanat a legtöbb rajzol. A hátvéd lehet: 1) befektetni, vagy dobja a labdát futó (running back vagy RB), 2) dobja a labdát a vevő (WR), vagy 3) önállóan. Hátvéd - a vezető a támadás, bejelenti kombinációja csapat, amely kijelölt edző.
  • Futó (futók vagy RB) mögött a hátvéd, vagy annak közelében, és specializálódott futó Ball során kiterjesztése kombinációk. Azt is részt vesz a blokk, fogási halad, és ritka esetekben, dobja a labdát egy másik játékosnak. Ha a parancs kiteszi két utazó a játék, az egyik közülük havbek (fedezet futballban vagy HB) vagy teylbyk (tailback vagy TB), amely nagy valószínűséggel elvégzésére szár (futni Ball). Egy másik játékos általában hátvéd (hátvéd vagy FB), amely elsősorban a részt vesz a blokk.
  • Fogadása (elkapógárdája vagy WR) - közelebb van a szélén a területen. Szakterülete a fogása menetben.
  • Tight end (szoros végei vagy TE) -, mielőtt a tombola mellett a sorban a támadás. A sorsolás, hogy tud játszani a két fogadó (elkapta a labdát), és mint egy játékos támadó vonal (védő hátvéd, illetve az elszámolási helyet fut).

Legalább hét játékos egy csapat támadást kell a vonalak a rajz. A többi játékos is el lehet helyezni Ljuboja mögött a sorban. A száma futó (RB), a fogadó (WR) és a szűk vége (TE) változhat Draw felhívni. Például, ha a csapatnak szüksége van, hogy menjen csak 1 yard, akkor használjon három tight end (TE), két utazó (RB) és egyetlen vevő (WR). Másrészt, ha azt szeretnénk, hogy menjen 20 yard, az edző helyettesítheti az összes futó (RB) a gazda (WR)

• védelmi vonal (védekező vagy DL) tartalmazhat 3-6 játékos, szemben helyezkedik el a sorban a támadás. Úgy próbálják megállítani a futó játékos labda, mielőtt tudta, hogy a yard a támadás csapat, illetve, hogy megakadályozza a QB, mielőtt tudja futtatni a labdát.
  • A legtöbb esetben a daruk legalább három játékos van a pazitsii vissza védők (defensive back vagy DB). Ezek közé tartoznak az átvevő és próbálják megakadályozni a végén a labdát. Időnként támadnak hátvéd.
  • Egyéb védelmét nevezett játékosok LB (linebacker vagy LB). Ezek található előtt egy harc a védelmi vonalat, és a hátsó protektor és elfog mind hátvéd és fedezze potenciális befogadó.

A játékosok részt vesznek a nyereményjátékok, amelyek rúgni a labdát, az úgynevezett különleges csapat. A két legfontosabb szereplők különleges komnady: Panthers - piercing punt, és kísérővel. amely ellátja a rúgás, field goal, és a végrehajtást.

NCAA szabályok meghatározzák, hogy laynmeny támadások kell szám tartományban 50-79, de az egyesület „nastroyatelno ajánlja”, hogy a QB és a futás meg vannak számlálva 50 és szedési - több mint 79. Ennek az az oka, hogy az ajánlás a szoba nem 50-79 elkapni a labdát, azok nem érhetnek el.